Βύζας Μεγάρων με Κλωνάρη και Παπαδάκη στον τελικό κυπέλλου στην Δυτική Αττική

Ο Βύζας Μεγάρων στον τελικό κυπέλλου στην Δυτική Αττική

Ο Βύζας Μεγάρων για την ημιτελική φάση του κυπέλλου αν και βρέθηκε πίσω στο σκόρ επικράτησε του Ηρακλή Ελευσίνας με 2-1 (πρώτο μάτς 2-0) και με δύο νίκες θα βρεθεί στον τελικό του Μαρτίου με αντίπαλο τον Απόλλωνα Ποντίων Ασπροπύργου που κέρδισε 4-1 στα Ανω Λιόσια τον Ακράτητο(πρώτο μάτς 2-0) .

ΤΑ ΓΚΟΛ
38′ ΓΚΟΛΛΛΛΛ 0-1 o Παντελής Κατσάφαρος με απευθείας χτύπημα φάουλ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής
Στο πρώτο ημίχρονο ελαφρά πρωτοβουλία του Βύζα αλλά ο Ηρακλής πιο ουσιαστικός στις στημένες φάσεις, έφθασε πολύ κοντά στο γκολ στο 44′ και στο 45′.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βύζας διατήρησε την υπεροχή και ισοφάρισε με τον Γιώργο Κλωνάρη στο 53′ σουτ έξω από την περιοχή.
Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Θέμης Παπαδάκης που αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή στο 58′ με ατομική προσπάθεια και κοντινό συρτό σουτ.

Διαιτητής Γιώργος Φίτσας. Βοηθοί: Κώστας Οικονόμου-Νίκος Μανούρας. 4ος: Χαμπιλάι.
Παρατηρητής Δημήτρης Κόκλας. Ιατρός αγώνα Κώστας Οικονομόπουλος.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ(προπονητής Κυριάκος Μίχας): Ξενάκης, Μουσκάι, Φουρνάρης(51′ Παπαδάκης), Φλέγκας, Φυσαράκης(83΄Δρυμούσης), Νάκας, Καλέμι(77′ Ροκού), Μπουλγκουρίδης, Στρατιδάκης, Κλωνάρης(87′ Χριστόπουλος), Κοντούλης.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Παπαδάκης, Ρόκου, Σταυρόπουλος, Αρχοντάκης, Χριστόπουλος, Δρυμούσης, Χατζής.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ(προπονητής Μιχάλης Κατσάφαρος): Παπακωνσταντίνου, Αξιώτης, Χατζηαντωνάκης, Μπακατσέλος(57′ Αρναουτάκης), Πετσίτης, Καρδάμης, Γκολφινόπουλος(83΄Παροτσίδης), Μπαρτόκ(46΄Στύλλα), Τσέκα, Κατσάφαρος, Κόρμαλης.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Παροτσίδης, Ρήγος, Αρναουτάκης, DEMIRA, STYLLA, Λιόλιος.