Το Κερατσίνι 1-0 τον Ακράτητο

Για τον 8ο όμιλο της Γ΄Εθνικής το Κερατσίνι επικράτησε στο γήπεδο Παναγιώτης Σαλπέας του σχιστού του Ακράτητου με 1-0.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και επικράτησαν δίκαια. Αντίθετα ο Ακράτητος προσπάθησε όσο μπορούσε αλλά κάτι του έλειπε επιθετικά.
Το τέρμα που έδωσε τους τρείς βαθμούς στην ομάδα του ΑΠΟΚ σημείωσε ο Σαουλιάς στο 20′.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα της Δυτικής Αττικής ζήτησε πέναλτι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων απο λάκτισμα του Αμπαρά και ο διαιτητής έδειξε παίζετε.

Διαιτητής ο Ανδρικόπουλος (Κυκλάδων)Βοηθοί: Κυριακόπουλος, Σοφιάς (Αν. Αττικής).

ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (προπονητής Μηνάς Χατζηαντωνίου): Καρνέσης, Κατσικιάς, Κανταράς (46’ Μιχαλάς), Καρδάμης (59 λ.τρ. Λουβής), Ροκάκης, Κορνελάτος, Σαουλιάς, Καλιακούδας, Λύγκος, Μπάτσι (72’ Γεωργίου), Κουρκούτης.

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ(προπονητής Παναγιώτης Λουμάκης): Μουζάκης, Κοντιζάς, Λίτσης, Μιχαηλίδης, Βουρνάζος, Αμπαρά, Καριατλής, Χριστόπουλος, Ρεμούνδος, Τσιγγόπουλος, Μιχάλης.
***Την προσεχή αγωνιστική το Κερατσίνι αγωνίζεται στην Ελευσίνα με τον Πανελευσινιακό ενώ ο Ακράτητος θα υποδεχτεί στα Ανω Λιόσια την Μικρασιατική Χίου.
Απόδοση: ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ