Τα αποτελέσματα στην 1η αγωνιστική-Κυριακή 22/9 στην Γ’ Εθνική

Τα αποτελέσματα στην 1η αγωνιστική-Κυριακή 22/9 στην Γ’ Εθνική

Δυναμικά ξεκίνησε το πρωτάθλημα στη Γ’ Εθνική με αρκετά γκολ, αλλά και ανατροπές.

Στον 1ο όμιλο, ο Πανσερραϊκός επικράτησε 2-1 στην Ξάνθη του Ηρακλή Ζυγού, ενώ τις εντυπώσεις έκλεψε ο Πανδραμαϊκός, ο οποίος νίκησε 3-1 τον Νέστο Χρυσούπολης. Στον 2ο όμιλο, ο Αλμωπός Αριδαίας ήταν καταιγιστικός στα Γρεβενά, διαλύοντας με 5-0 τον ΑΟ Σειρήνα.

Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός πήρε το «διπλό» με 1-0 επί του Θησέα Αγριάς, ενώ η ΑΕ Καρίτσας επιβλήθηκε με 4-0 του νεοφώτιστου Δία Δίου. Στον 4ο όμιλο, η Αναγέννηση Άρτας επικράτησε 3-0 του Αστέρα Ιτέας, ενώ ο Τηλυκράτης νίκησε 1-0 τον ΑΟ Ανατολής.

Στον 5ο όμιλο, Εμφραγμα της Κηφισιάς στον Ασπρόπυργο που έχασε στο 90′ 0-1 από τον Ακράτητο, ο Φωστήρας επικράτησε 1-0 του Εθνικού στο «Ελ Πάσο», ενώ Κερατσίνι και Άγιοι Ανάργυροι έμειναν στο 1-1. Στον 6ο όμιλο, ο Παναρκαδικός πήρε τη νίκη επί της Κορίνθου 2006 με 2-1, ενώ ο Αχαρναϊκός επικράτησε με το ίδιο σκορ της ΑΕΚ Τρίπολης.

Στον 7ο όμιλο, ο ΠΣ Σπάρτη νίκησε 3-0 του ΠΑΟ Βάρδας, ενώ η Ζάκυνθος επικράτησε 1-0 του Πανηλειακού. Τέλος, στον 8 όμιλο η Επισκοπή επιβλήθηκε 3-2 του Ατσαλένιου εκτός έδρας, ενώ ο Γιούχτας νίκησε άνετα 3-1 τον Άγιο Νικόλαο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Αετός Ορφανού-Ένωση Αλεξανδρούπολης 2-1
Κεραυνός Πέρνης-Άρης Αβάτου 1-1
Ηρακλής Ζυγού-Πανσερραϊκός 1-2
Δόξα Κάτω Καμήλας-Απολλών Παραλιμνίου 0-1
Πανδραμαϊκός-Νέστος Χρυσούπολης 3-1
Δόξα Θεολόγου-Ορφέας Ξάνθης 0-2
Ρεπό: Κιλκισιακός

2ος όμιλος
ΑΟ Σειρήνα-Αλμωπός Αριδαίας 0-5
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-Μακεδονικός 1-0
ΠΑΣ Φλώρινα-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 1-2
Νίκη Αγκαθιάς-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 0-1
Θερμαϊκός Θέρμης-Εδεσσαϊκός 1-0
Αστραπή Μεσοποταμίας-Αγροτικός Αστέρας 0-0
Θύελλα Σαρακηνών-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Ρεπό: Ποσειδώνας Μηχανιώνας

3ος όμιλος
Ατρομητός Παλαμά-ΓΣ Αλμυρού 2-0 (21/9)
Θησέας Αγριάς-Πιερικός 0-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ηρακλής Λάρισας 0-0
ΑΣ Μετέωρα-Διαγόρας Στεφανοβικείου 1-1
Αταλάντη-ΑΟ Ποταμιάς 1-0
ΑΕ Καρίτσας-Δίας Δίου 4-0
Δίγενης Νεοχωρίου-ΑΟ Σελλάνων 1-2

4ος όμιλος
Απόλλων Ευπαλίου-ΑΕ Λευκίμμης 1-2
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-ΑΕ Μεσολογγίου 1-0
Αχέρων Καναλακίου-Σούλι Παραμυθιάς 2-0
ΠΑΣ Πρεβέζα-Ναυπακτιακός Αστέρας 1-0
Αναγέννηση Άρτας-Αστέρας Ιτέας 3-0
Τηλυκράτης Λευκάδας-ΑΟ Ανατολής 1-0
Θιναλιακός-Μακεδονικός Φούφα 1-0

5ος όμιλος
Άγιος Ιερόθεος-Άνω Μερά 1-0
ΑΕ Μοσχάτου-Πανθηραϊκός 0-1
Θύελλα Καμαρίου-Ερμής Κορυδαλλού 1-0
Κερατσίνι-Άγιοι Ανάργυροι 1-1
Ηλυσιακός-Καλλιθέα 0-1
Ακράτητος-Κηφισιά 1-0
Εθνικός-Φωστήρας 0-1

6ος όμιλος
Παλληνιακός-Ρόδος 0-0
Παναρκαδικός-Κόρινθος 2006 2-1
Νέα Αρτάκη-ΑΟ Υπάτου 1-1
Κιθαιρών Καπαρελλίου-Θύελλα Ραφήνας 0-0
Αχαρναϊκός-ΑΕΚ Τρίπολης 2-1
Αήττητος Σπάτων-Μαρκό 1-1
Ρεπό: Αιολικός

7ος όμιλος
ΠΣ Σπάρτη-ΠΑΟ Βάρδας 3-0
Διαγόρας Βραχνείκων-ΑΟ Τσιλιβή 2-1
Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΟ Διαβολιτσίου 2-0
Ολυμπιακός Ζαχάρως-Παναργειακός 0-0
Ναύπλιο 2017-Θύελλα Πατρών 1-0
Ερμιονίδα-Πανγυθεατικός 0-1
Ζάκυνθος-Πανηλειακός 1-0

8ος όμιλος
Ατσαλένιος-Επισκοπή 2-3
Πανακρωτηριακός-Ηρόδοτος 0-1
Γιούχτας-Άγιος Νικόλαος 3-1
Ρεθυμνιακός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 3-1
Ρεπό: Πόρος

Σχετικά Άρθρα