Οι διαιτητές στα ματς του Σαββατοκύριακου 8 και 9/9 για το Κύπελλο ΕΠΣΑ και η ανακοίνωση της Ένωσης για την φετινή διοργάνωση

Οι διαιτητές στα ματς του Σαββατοκύριακου 8 και 9/9 για το Κύπελλο ΕΠΣΑ και η ανακοίνωση της Ένωσης για την φετινή διοργάνωσηΡΕΠΟΡΤΑΖ ΦΩΤΗΣ ΚΑΤΣΟΥΦΗΣ

Στα ματς του Σαββατοκύριακου 8 και 9/9 για το Κύπελλο ΕΠΣΑ ορίστηκαν οι εξής διαιτητές:

1η ΦΑΣΗ
(1η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ – ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ Χ., ΚΑΦΡΙΤΣΑΣ Α., ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ Μ.
2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ – ΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Σάββατο 08/09/18 16:30 ΧΡΥΣΑΦΗΣ Χ., ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ Μ., ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ Ε.
3. ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΡΟΥΦ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΠΡΟΔΡΟΜΙΑΔΗΣ Α., ΝΤΑΡΑΚΛΙΤΣΗΣ Σ., ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α.
4. ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΠΑΤΗΣΙΑ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΙΣΣΑ Α., ΣΥΨΑΣ Ι., ΟΝΤΟΣ Κ.
5. ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΓΚΑΜΑΡΗΣ Α., ΑΡΑΒΙΔΗΣ Γ., ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ Α.
6. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΝΙΚΟΛΑΟΥ Χ., ΚΟΚΑΡΙΔΑΣ Ν.
7. ΠΛΑΤΩΝ – ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΚΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΣΤΑΜΟΣ Μ., ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι.
8. ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ΄ (ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ) Σάββατο 08/09/18 16:30 ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ Ι., ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ., ΜΠΑΓΙΑΣ Ι.
9. ΠΟΨ – ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΚΑΤΟΙΚΟΣ Κ., ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΚΟΛΛΙΑΚΟΣ Α.
10. ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ – ΠΑΝΘΗΣΕΙΑΚΟΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΚΛΟΥΚΙΩΤΗΣ Ε., ΑΝΔΡΕΟΥ Ν., ΜΑΡΑΝΟΣ Θ.
11. ΜΑΡΟΥΣΙ – ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 ΠΕΥΚΗΣ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΜΗΜΙΔΗΣ Ι., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ.
12. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΚΑΤΕΛΑΝΑΚΗΣ Δ., ΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ., ΖΥΓΑΣ Π.
13. ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Σάββατο 08/09/18 16:30 ΑΛΑΜΠΕΗΣ Γ., ΜΗΤΡΑΚΟΣ Α., ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ Η.
14. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΖΙΤΖΙΦΙΩΝ (ΠΑΡΑΛΙΑΣ) Σάββατο 08/09/18 16:30 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ., ΜΗΤΡΟΦΑΝΗΣ Χ., ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π.
15. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Σάββατο 08/09/18 16:30 ΣΤΑΜΟΣ Β., ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Λ., ΤΖΙΚΑΣ Ε.
16. ΑΓ. ΘΩΜΑΣ – ΥΜΗΤΤΟΣ ΓΟΥΔΗ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΣΤΑΥΡΟΓΛΟΥ Δ., ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν.
17. ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΑΡΙΩΝ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Κυριακή 09/09/18 09:30 ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ Μ., ΒΡΑΝΑΣ Ι., ΜΠΙΜΠΑΚΗΣ Α.
18. ΤΕΡΨΙΘΕΑ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ ΤΑΥΡΟΥ Β΄ (Χ.ΠΑΥΛΙΔΗΣ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΜΠΟΝΤΖΟΣ Χ., ΚΟΣΚΙΝΑΣ Ι.
19. ΑΤΤΙΚΟΣ – ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Κυριακή 09/09/18 10:00 ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι., ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ.
20. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ΄ (ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΜΗΤΡΑΚΟΣ Α., ΚΑΤΕΛΑΝΑΚΗΣ Δ., ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π.
21. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΟΝΤΟΣ Κ., ΘΩΜΟΓΛΟΥ Γ., ΡΟΥΣΣΟΣ Π.
22. ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ – ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΡΟΥΦ Κυριακή 09/09/18 10:00 ΓΕΝΝΑΙΟΣ Ν., ΤΖΑΝΗΣ Θ., ΚΑΛΟΠΙΣΗΣ Α.
23. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Κυριακή 09/09/18 10:00 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΧΙΟΝΗΣ Α., ΓΑΛΑΝΗΣ Θ.
24. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Λ., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Η., ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ Κ.
25. ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ – ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΤΕΝΕΚΟΥΔΗΣ Α., ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ Α., ΠΛΕΞΙΔΑ Π.
26. ΚΑΛΑΜΑΚΙ – ΠΑΟΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Κυριακή 09/09/18 13:00 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΣΤΑΜΟΣ Β.
27. ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΑΘΗΝΑΪΔΑ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Τ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ) Κυριακή 09/09/18 16:30 ΕΥΘΥΜΙΟΥ Ε., ΓΕΝΝΑΙΟΣ Ν., ΓΑΛΑΝΗΣ Θ.
28. ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΑΝΔΡΕΟΥ Ν., ΙΩΣΗΦΟΓΛΟΥ Μ., ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α.
29. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν., ΣΕΡΕΒΕΤΑΣ Σ., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ.
30. ΕΝΩΣΗ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΠΕΥΚΗ ΡΟΥΦ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Π., ΜΗΤΡΟΦΑΝΗΣ Χ., ΚΑΤΟΙΚΟΣ Κ.
31. ΚΟΛΩΝΟΣ – ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ., ΝΤΑΡΑΚΛΙΤΣΗΣ Σ., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ.
32. ΠΑΠΑΓΟΣ – ΙΕΡΑΠΟΛΗ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Β΄ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΣΥΨΑΣ Ι., ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι., ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ.
33. ΤΑΤΑΥΛΑ – ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) Κυριακή 09/09/18 16:30 ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ Ε., ΚΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΜΗΜΙΔΗΣ Ι.
34. ΚΟΡΩΝΙΔΑ – ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΝΙΩΤΗ Α., ΒΑΜΒΑΚΑΣ Μ.
35. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΗΦΑΙΣΤΟΥ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΡΟΥΣΣΟΣ Π., ΚΟΡΡΕΣ Ν., ΜΠΟΝΤΖΟΣ Χ.
36. ΑΕ ΙΛΙΟΥ – ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤ. ΙΛΙΟΥ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΖΗΣΗΣ Δ., ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ Γ., ΣΤΑΝΤΣΙΟΥ Ε.
37. ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΒΥΡΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΜΑΡΑΝΟΣ Θ., ΕΥΘΥΜΙΟΥ Ε., ΧΡΗΣΤΟΥ Σ.
38. ΓΑΛΑΞΙΑΣ – ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΚΑΡΙΔΑΣ Ν., ΣΤΡΙΚΟΣ Ι.
39. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ – ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΘΩΜΟΓΛΟΥ Γ., ΔΕΤΣΗ Μ., ΓΚΑΙΤΑΤΖΗΣ Ι.
40. ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΠΕΡΡΑΚΗΣ Κ., ΜΠΑΓΙΑΣ Ι., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ.
41. ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Κυριακή 09/09/18 16:30 ΖΥΓΑΣ Π., ΜΑΡΔΑΣ Β., ΜΠΑΖΑΚΟΥΛΑΣ Π.
42. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ ΕΡΑΣ. – ΑΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΕΥΚΗΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ Η., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Μ.
43. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΧΑΛΔΑΙΟΣ Ι., ΖΗΡΔΑΣ Α., ΑΡΑΒΙΔΗΣ Γ.
44. ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ΄ (ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ) Κυριακή 09/09/18 16:30 ΤΖΑΝΗΣ Θ., ΝΙΚΟΛΑΟΥ Χ., ΤΖΙΚΑΣ Ε.
45. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ – ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Κ., ΠΡΟΔΡΟΜΙΑΔΗΣ Α., ΙΣΣΑ Α.
46. ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΑΣ – ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 09/09/18 16:30 ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ Μ., ΚΛΟΥΚΙΩΤΗΣ Ε., ΚΟΛΛΙΑΚΟΣ
Στην ανακοίνωσή της η ΕΠΣΑ σχετικά με την φετινή διοργάνωση του Κυπέλλου αναφέρει:

ΟΡΓΑΝΩΣΗ 48ου ΚΥΠΕΛΛΟΥ «Κ. ΤΡΙΒΕΛΛΑΣ»
Το ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 08 &09/09/2018, διεξάγεται η 1η αγωνιστική του Κυπέλλου, στην οποία συμμετέχουν 48 ομάδες της Β’ Κατηγορίας, 43 ομάδες της Γ’ Κατηγορίας και 2 ομάδες ερασιτεχνικών τμημάτων Π.Α.Ε..

Θα διεξαχθούν 46 αγώνες. Εξαιρέθηκε η ομάδα των ερασιτεχνών του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΣΜΥΡΝΗΣ.

Η οικονομική διαχείριση όλων των αγώνων Κυπέλλου, θα γίνεται από τα γηπεδούχα σωματεία, όπως προβλέπεται στην Οικονομική Εγκύκλιο, η οποία ήδη κυκλοφόρησε και η οποία καθορίζει τους οικονομικούς όρους ως εξής:

** Ως αποζημίωση διαιτησίας θα καταβάλλεται η προβλεπόμενη αποζημίωση του σωματείου της μεγαλύτερης κατηγορίας, από τα δύο διαγωνιζόμενα σωματεία που είναι:

Εθνικές κατηγορίες (Α’, Β’, Γ’) 35 ευρώ + (25 + 25 οι βοηθοί διαιτητή) Σύνολο 85 ευρώ

Α΄ κατηγορία: 35 ευρώ + (25 + 25 οι βοηθοί διαιτητή) Σύνολο 85 ευρώ

Β΄ κατηγορία: 25 ευρώ + (20 + 20 οι βοηθοί διαιτητή) Σύνολο 65 ευρώ

Γ΄ κατηγορία: 20 ευρώ + (18 + 18 οι βοηθοί διαιτητή) Σύνολο 56 ευρώ

** Όταν ο αγώνας δεν αρχίσει, ο διαιτητής και οι βοηθοί διαιτητή δικαιούνται το μισό της αποζημίωσης.

** Τα οδοιπορικά των Ιατρών αγώνων Κυπέλλου, ανέρχονται στα 25 ευρώ.

** Τα σωματεία που αγωνίζονται σε άλλα γήπεδα εκτίοντας ποινή αποκλεισμού του γηπέδου τους, θα καταβάλλουν το ποσό των 30 ευρώ στον φύλακα του γηπέδου που φιλοξενούνται.

** Ενημερώνουμε τα σωματεία μας, ότι οι νέες Καταστάσεις Υγείας & Συναίνεσης Ποδοσφαιριστών, είναι έτοιμες και μπορούν να τις χρησιμοποιήσουν.

Η πλήρη εφαρμογή της θα γίνει μετά τις 28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2018.

Στο διάστημα αυτό, τα σωματεία μπορούν να καταθέσουν Καταστάσεις Υγείας όπως έκαναν την ποδοσφαιρική περίοδο 2017 – 2018.

Εννοείται ότι, όσα σωματεία είναι έτοιμα, μπορούν να κάνουν χρήση της νέας Κατάστασης Υγείας, με την προϋπόθεση ότι όσοι ποδοσφαιριστές αναγράφονται σ’ αυτή, θα προσκομίσουν και τις Συναινέσεις προσωπικών δεδομένων.

** Ομοίως, κυκλοφόρησε και είναι στη διάθεση των σωματείων, η Προκήρυξη του Κυπέλλου, η οποία ρυθμίζει τους όρους διεξαγωγής του Κυπέλλου, τα όρια ηλικίας ποδοσφαιριστών, τις ειδικές περιπτώσεις συμμετοχής ποδοσφαιριστών, στους αγώνες κ.λπ..

 

Σχετικά Άρθρα