Ο Πανελευσινιακός στο φινάλε με Παπατζίκο και Σεκούμπα 2-0 τον Αιολικό

Για την 14η αγωνιστική στο ντέρμπι του 6ου ομίλου ο Πανελευσινιακός με δωδέκατο παίκτη τους φιλάθλους του επικράτησε με 2-0 του  Αιολικού και ξαναμπήκε στο κόλπο.

Στο πρώτο ημίχρονο παίχτηκε μέτριο ποδόσφαιρο χωρίς φάσεις αλλά και πολλά λάθη από τις δύο ομάδες.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες έκαναν κάποιες φάσεις ο Πανελευσινιακός πήρε τον έλεγχο του αγώνα και με τις αλλαγές που έκανε ο Μουράτ Σεροπιάν κατάφερε να πάρει το τρίποντο και να βρίκεται στον ένα βαθμό από την Προοδευτική.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ:

Στο 52’ κάθετη πάσα του Μακρίδη στον Βεζιρτζόγλου μπήκε στην μικρή περιοχή  του Αιολικού και την τελευταία στιγμή βγήκε και απέκρουσε ο τερματοφύλακας Βρονταράς. Ένα λεπτό αργότερα φάση καρμπόν με τον ποδοσφαιριστή του Αιολικού Γκέτζου που σούταρε και απέκρουσε ο Γκλότσος. Στην συνέχεια 63’ και 64’ διαδοχικά σουτ του Γιοκαρή έφυγαν άουτ.

Στο 85’ΓΚΟΛΛΛΛΛ  ο Παπατζίκος από κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Μακρίδη που έβγαλε την σέντρα για τον Βεζιρτζόγλου το σουτ απέκρουσε ο Βρονταράς και ο πρώτος την έστειλε στα δίχτυα 1-0.

89’ ΓΚΟΛΛΛΛΛ ο Τσακίρης έδωσε στον Σεκούμπα και έκανε το 2-0.

Διαιτήτευσε ο Μάριος Ωραιόπουλος από τα Δωδεκάνησα. Βοηθοί: Ιωάννης Μπουμπογιατζόγλου και Μάριος Σγουράκης απο τον Πειραιά. Παρατηρητής αγώνα ο Παναγιώτης Κορτέσης από την Αθήνα.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ(προπονητής Μουρατ Σεροπιάν): Γκλώτσος, Μανδαμαδιώτης, Λώλος, Συριόπουλος, Παπατζίκος, Μαρής(92′ Ξενοπανάγος), Αντωνακόπουλος(46′ Σεκούμπα), Μπούσης(46′ Μακρίδης), Βεζιρτζόγλου, Λαζαρίδης(82′ Τσακίρης), Μουσκάι(60′ Ερέρα).

ΑΙΟΛΙΚΟΣ(προπονητής Θεόδωρος Γιακαλής): Βρονταράς, Αγριμάκης, Κουρούπης, Τακίδης, Πάτας, Νικολάου, Κρητικός, Γιουκαρής, Μουκίδης, Πινιέιρο (83′ Παπιομίτογλου), Γκέζος (64′ Κονδύλης) .