ΠΑΟΚ
ΕΘΝΙΚΟΣ
ΧΡΟΥΣΑΛΑΣ-ΤΖΑΦΕΡΗΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΡΧΗΓΟΙ

Ο Εθνικός Πανοράματος του Γιώργου Αδάκτυλου εκμεταλλευόμενος τα τραγικά λάθη στην άμυνα του ΠΑΟΚ Μάνδρας στο β΄ημίχρονο(τελευταίο τέταρτο) πήρε τους τρείς βαθμούς της νίκης με 2-0(ημίχρονο 0-0) ύστερα από ένα καλό και δυνατό παιχνίδι.
Ο αγώνας διεξήχθει σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο και εγκυμονούσε κινδύνους για τους ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων.
Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες ήταν μέτριες χωρίς την μεγαλή φάση. Στην επανάληψη ο Εθνικός Πανοράματος και ο προπονητής του ανακάτεψε την τράπουλα και κατάφερε με την εμπειρία των παικτών του(Κατσίκης,Γεγές, Γεωργιάδης, Τσουτσάνης, Πουλικίδης) και τις αλλαγές να αποδράσει απο την Μάνδρα κάνοντας το 3Χ3.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ:

5′ ξαφνικό σούτ του Μανασίδη από καλή θέση πάνω από τα δοκάρια.
50′ ο Δ. Δούκας τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα Μολντοβάν το σούτ απέκρουσε ο πορτιέρο του Εθνικού.
54΄ ο Εθνικός ζήτησε πέναλτι από πέσιμο του Γεωργιάδη μέσα στην περιοχή από αμυντικό του ΠΑΟΚ και ο διαιτητής Αλιάγας κοντά στην φάση έδειξε παίζετε.
75′ ΓΚΟΛΛΛΛΛ  ο Γεγές έγινε κάτοχος της μπάλας από τα αριστερά πέρασε όλη την άμυνα και πλάσαρε τον τερματοφύλακα Τσαπρούνη 0-1.
85′ ΓΚΟΛΛΛΛΛο Τσουτσάνης έφυγε από κανονική θέση και σημείωσε το 0-2.
86′ ο Κατσίκης έδωσε την ασίστ στον Ανδριώτη που πλάραε άουτ.

Πολύ καλή η διαιτησία του Αριστείδη Αλιάγα. Βοηθοί: Μιχάλης Δημόπουλος-Κώστας Οικονόμου.
Παρατηρητής αγώνα Χρήστος Κοντογιάννης.

ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ(Νίκος Τζαφέρης-Σταύρος Χρουσαλάς): Τσαπρούνης, Βλαχόπουλος, Χατζηαντωνάκης,Τρόκα, Κλογκέρι, Φυσαράκης, Βάσης, Ζιώγας(73′ Ζύμπερι), Ράλλης(46′ Δούας Α-76′ Ισαρρης), Δούκας Δ, Μπέλα(37’Καλιτσουνάκης).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ(προπονητής Γιώργος Αδάκτυλος): Μόλντοβάν, Καλαμούτσος, Παναηλίδης, Πουλικίδης, Μιχαηλίδης(86’Μανασίδης ΙΙ Α), Ανδριώτης,Γεωργιάδης(68′ Μανασίδης Δ), Κατσίκης(86′ Πράσινος), Τσοτσάνης(86′ Βίγλας).

***Στις εξέδρες του γηπέδου βρέθηκαν ο παλαίμαχος πποδοσφαιριστής του Πανελευσινιακού, Παναθηναικού και ΑΕΚ Γιάννης Καλιτζάκης, ο Σωκράτης  Τυρλής, οι ποδοσφαιριστές Κλόντι Βούκα, Ανδρέας Παπακωνσταντίνου, Αλέξανδρος Μπακατσέλος, από τον Βύζα Μεγάρων οι Δημήτρης Παπαδόπουλος και Θάκης Μπότιζας, ο πρόεδρος του Μανδραικού Χρήστος Παπακωνσταντίνου, ο γενικός γραμματέας του συνδέσμου διαιτητών Γιώργος Μπεγέτης, δεν έλειψαν και οι ωραίες παρουσίες.

Ρεπορτάζ-Φωτό: ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ-ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΦΥΣΑΡΑΚΗΣ