Νίκες για Εθνικό Πειραιά και Αία Σαλαμίνας στο κύπελλο

Πέρασαν τα φαβορί στο κύπελλο Πειραιά

Στούς αγώνες για την 4η φάση κυπέλλου στον Πειραιά σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 0-7

ΦΙΛΑΘΛΟΙ – ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 0-4(Χύσα,Δρυμούσης, Παπαδάκης, Γεωργιάδης).

Ίκαρος – Εθνικός 0-7

Ο Μουράτ Σεροπιάν στο ντεμπούτο του στον πάγκο του Εθνικού ξεκίνησε με τους: Χαλκίδη,Δημακάκο, Νταούλια (65΄Κούρτι), Παπαγεωργίου, Λώλο, Σκεντεράϊ, Γκέτσι, Διάκο (46΄Τσιντώνης), Σαραντόπουλο (46΄Κατσέρης), Μουδούρογλου (68΄Ευαγγέλου) και Χατζηστάμου.
Αναπληρωματικοί : Βουτσινάς Αθανασίου, και Ζούπα.
Για την ομάδα του Εθνικού που προηγήθηκε 0-2 στο πρώτο ημίχρονο σκόραραν οι Χατζηστάμου με σουτ έξω απο την περιοχή στο 29΄με την μπάλα να κοντράρει σε αμυντικό των γηπεδούχων και να καταλήγει στα δίχτυα, στο 44΄να πετυχαίνει το δεύτερο της τέρμα όταν το δυνατό ευθύβολο σουτ που επιχείρησε ο Μουδούρογλου κατέληξε στο γάμα της εστίας του ανήμπορου να αντιδράσει τερματοφύλακα των γηπεδούχων, με τον σκόρερ να αφιερώνει το γκολ στον Γιάννη Μαντζουράνη.

Ο χορός των γκολ συνεχίσθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Εθνικό μέσα σε 20΄να σημειώνει 5 τέρματα με τους
Χατζηστάμου στο 46΄ να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τους, Γκέτσι (58΄), Κατσέρη στο 65΄ και Τσιντώνη στο 62΄και στο 70΄ να γράφει το τελικό 0-7.
Τέλος τρείς φορές οι παίκτες του Εθνικού σημάδεψαν τα δοκάρια του Ίκαρου με τους Μουδούρογλου,Γκέτσι και Ευαγγέλου.