Η Νέα Πέραμος ισόπαλη 2-2 με την Ζωφριά για την 2η φάση κυπέλλου

Ανοιχτοί λογαριασμοί για τον επαναληπτικό

Δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι κυπέλλου για την 2η φάση της Νέας Περάμου με την Ζωφριά που τελείωσε ισόπαλο 2-2.

Προηγήθηκε η ομάδα της Ζωφριάς 0-1 με το Νίκολι 35′ για να ισοφαρίσει τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κουσίδης για τους γηπεδούχους 1-1. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα ένα λεπτό αργότερα 1-2 με τον Νταγιάντα. Το τελικό 2-2 έκανε ο Κουσίδης με πέναλτι 77′.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα της Νέας Περάμου τελείωσε το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Αγάθη 88′.

Διαιτήτευσε ο  Φώτης Ντάουλας.Βοηθοί: Παύλος-Νατσιόπουλος. Παρατηρητής αγώνα Χρήστος Παππούς.

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ(προπονητής Χάρης Κοπιτσής):  Κεχαγιάς, Χωραβάτης(60’ Λουκίδης), Χριστοδουλίδης, Γεωργιάδης, Γαλανός(77’ Νάκος), Καλαϊτζίδης, Κάντρο(53’ Σεβαστής), Καμπόλης, Αγάθης, Κουσίδης, Δράγασης(53’ Σαχόλι).

ΖΩΦΡΙΑ: Τσεκούρας Γ., Ρόδης Δ., Ξενάκης(85’ Γραμμένος), Πουλικίδης, Παπαδόπουλος, Αντώνης, Καλέρης(73’ Ζόγκος), Νταγιάντας, Ρεφενδάριος(51’ Καράτι), Νίκολι, Πλατανιάς(70’ Παπανικολάου).