Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής (8/12)

Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής (8/12)

Παιχνίδια με μεγάλο ενδιαφέρον έγιναν την Κυριακή για τους 8 ομίλους της Γ’ Εθνικής, με πολλά γκολ, ανατροπές, ενώ δεν έλειψαν τα επεισόδια…

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Άρης Αβάτου-Αετός Ορφανού 1-1 (7/12)
Απόλλων Παραλιμνίου-Ένωση Αλεξανδρούπολης 3-1
Νέστος Χρυσούπολης-Κιλκισιακός 2-1
Ορφέας Ξάνθης-Κεραυνός Πέρνης 3-1
Δόξα Θεολόγου-Ηρακλής Ζυγού 0-0
Πανδραμαϊκός-Δόξα Κάτω Καμήλας 1-0
Ρεπό: Πανσερραϊκός

2ος όμιλος – 15η αγωνιστική
Αλμωπός Αριδαίας-Μακεδονικός 2-1
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-1
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 0-0
ΠΑΣ Φλώρινα-Εδεσσαϊκός 0-0
Νίκη Αγκαθιάς-Αγροτικός Αστέρας 0-0 ΔΙΑΚΟΠΗ
Θερμαϊκός Θέρμης-Θύελλα Σαρακηνών 2-0
Αστραπή Μεσοποταμίας-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Ρεπό: ΑΟ Σειρήνας

3ος όμιλος
Δίας Δίου-ΑΣ Μετέωρα 2-0
ΑΟ Σελλλάνων-ΑΟ Ποταμιάς 2-1
ΓΣ Αλμυρού-Διαγόρας Στεφανοβικείου 0-2
Πιερικός-ΑΠΟ Αταλάντη 4-0
Ηρακλής Λάρισας-ΑΕ Καρίτσας 2-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Διγενής Νεοχωρίου 3-2
Θησέας Αγριάς-Ατρόμητος Παλαμά 5-2

4ος όμιλος
Ναυπακτιακός Αστέρας-Θιναλιακός 3-1
Αστέρας Ιτέας-Απόλλων Ευπαλίου 2-0
Αναγέννηση Άρτας-ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 1-1
ΠΑΣ Πρέβεζα-Αχέρων Καναλακίου 2-2
ΑΕ Λευκίμμης-Τηλυκράτης 1-1
ΑΕ Μεσολογγίου-Μακεδονικός Φούφα 3-0
Σούλι Παραμυθιάς-ΑΟ Ανατολής 3-2

5ος όμιλος
Πανθηραϊκός-Κηφισιά 3-1
Ερμής Κορυδαλλού-Άνω Μερά 1-2
Καλλιθέα-Ακράτητος 3-0
Άγιοι Ανάργυροι-Εθνικός 0-1
Κερατσίνι-ΑΕ Μοσχάτου 1-2
Ηλυσιακός-Θύελλα Καμαρίου 1-2
Φωστήρας-Άγιος Ιερόθεος 1-1

6ος όμιλος
ΑΕΚ Τρίπολης-Αιολικός 1-1
Μαρκό-Παναρκαδικός 3-1
Αήττητος Σπάτων-Νέα Αρτάκη 2-0
Αχαρναϊκός-Κιθαιρών Καπαρελλίου 0-2
Κόρινθος ’06-Παλληνιακός 0-2
Θύελλα Ραφήνας-Ρόδος 1-1
Ρεπό: ΑΟ Υπάτου

7ος όμιλος
Παναργειακός-ΑΟ Τσιλιβή 2-2
Θύελλα Πατρών-ΠΑΟ Βάρδας 3-1
Πανγυθεατικός-Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-3
Πανηλειακός-Αστέρας Βλαχιώτη 0-4
ΑΠΣ Ζάκυνθος-Ολυμπιακός Ζαχάρως 3-0
Ερμιονίδα-Ναύπλιο 2017 2-1
ΑΟ Διαβολιτσίου-ΠΣ Σπάρτη 0-0

8ος όμιλος – 13η αγωνιστική
Άγιος Νικόλαος-Επισκοπή 1-4
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Πόρος 0-1
Ρεθυμνιακός-Πανακρωτηριακός 2-2
Ατσαλένιος-Γιούχτας 1-1
Ρεπό: Ηρόδοτος

Σχετικά Άρθρα