Γ Εθνική: Τα αποτελέσματα..Σπουδαία νίκη ο Πανελευσινιακός στην Βάρη 3-2

Γ Εθνική: Τα αποτελέσματα..Σπουδαία νίκη ο Πανελευσινιακός στην Βάρη 3-2

 

Πολύ σκληρός  για να πεθάνει ο Πανελευσινιακός

 

Ο Πανελευσινιακός  με ανατροπή σε αναβληθέντα αγώνα για την 5η αγωνιστική του 8ου ομίλου  πολύ σκληρός για να πεθάνει επικράτησε εκτός έδρας στην Βάρη επί του Κυανού Αστέρα με 3-2 παίρνοντας βαθειά βαθμολογική ανάσα. Οι σταχυοφόροι ισοβάθμησαν με τον Ακράτητο έχοντας 9 βαθμούς.

Τα τέρματα των σταχυοφόρων σημείωσαν οι: Μπούσης 20’ , Φοφανά 22΄Αρβανιτάκης 90+2.

Για λογαριασμό των γηπεδούχων σκόραραν οι: Σαχσανίδης 10’ Κοφσανίδης 60’.

Από το 31΄οι γηπεδούχοι αγωνιζόντουσαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Δημητρόπουλου.

Διαιτητής Δημήτρης Κουρλός(Ευρυτανίας).Βοηθοί: Χρήστος Μητροφάνης-Μαρίνος Μαραθωνίτης(Αθήνας). Παρατηρητής διαιτησίας Δημήτρης Τσιλίρης(Πειραιά).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ(προπονητής Μιχάλης Κάτσικας)Μαρινάκης, Δημητρόπουλος, Νάκας, Νικολακόπουλος (81′ Καλιαμπάκας), Κοφσανίδης, Μάγγος, Παπάζογλου, Δημογιάννης (53′ Χάιδος), Σαχσανίδης (72′ Νιούμαν), Γκούμας, Ντούλιας (53′ Ντάγκρας).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ(προπονητής Θεόφιλος Καλύβας):   Παλιγγίνης, Μιχαήλος, Σταγάκης (85′ Λογοθέτης), Παναγιωτόπουλος, Σεμερτζάκης, Μπούσης, Δουκάκης (85′ Τούσης), Λάμπρου, Φοφανά (63′ Μπουρντένης), Μακρίδης (85′ Αρβανιτάκης), Κακοσίμος (67′ Οικονομόπουλος).

Απόδοση: ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ

 

1ος όμιλος (10η αγωνιστική)
Εθνικός Σοχού – Απόλλων Παραλιμνίου 0-1
Ορφέας Ξάνθης – Ελπίδα Σαπών 2-1
Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΑΕ Ευόσμου 3-1
ΑΕ Αμπελοκήπων – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 2-1
Αναγέννηση Θαλασσιάς – ΑΕ Διδυμοτείχου 2-3
Αετός Οφρυνίου – Πανδραμαϊκός 3-0
Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου 1-0
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Ένωση Αλεξανδρούπολης 0-3 α.α.

2ος όμιλος (10η αγωνιστική)
Θύελλα Σαρακηνών – ΠΑΟ Κουφαλίων 4-1
Εθνικός Γιαννιτσών – Αετός Βαρβάρας 1-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Ποσειδών Μηχανιώνας 2-2
Μακεδονικός – ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 2-0
Αγροτικός Αστέρας – Θερμαϊκός Θέρμης 2-4
Νίκη Αγκαθιάς – Αναγέννηση Γιαννιτσών 0-1
Εδεσσαϊκός – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 1-0
Ρεπό: Αναγέννηση Πλαγιάς

3ος όμιλος (10η αγωνιστική)
ΑΕ Καρίτσας – Ατρόμητος Παλαμά 2-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΟ Σελλάνων 2-1(διακόπηκε λόγω επεισοδίων)
Ερμής Αμυνταίου – Ηρακλής Λάρισας 0-3
Μακεδονικός Φούφα – Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 3-0
ΑΣ Μετέωρα – ΠΟ Φήκης 2-2
Κοζάνη – ΠΟ Ελασσόνας 1-1
Αναγέννηση Καρδίτσας – Δίας Δίου 2-0
Ρεπό: Αετός Μακρυχωρίου

10ος όμιλος (10η αγωνιστική)
Ηρόδοτος – Γιούχτας 3-1
Ρεθυμνιακός – Ατσαλένιος 2-3
ΑΟ Πόρου – Αναγέννηση Ιεράπετρας 2-1
ΑΕ Νεάπολης – Άρης Σούδας 1-0
Αλμυρός Γαζίου – Αστέρας Ρεθύμνου 5-0
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Πλατανιάς 4-1
ΑΟ Δαμάστας – Άρης Ρεθύμνου 3-0 α.α.
ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0 α.α.

 

Επιμέλεια: ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ

Σχετικά Άρθρα