ΕΠΣΠ: Η κλήρωση της Α Φάσης του Κυπέλλου

Η κλήρωση της Α Φάσης του Κυπέλλου

Ανακοίνωση

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΣ Πειραιά η κλήρωση της α’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά.

Σε αυτή τη φάση συμμετέχουν ομάδες και από τις τρεις Κατηγορίες, Α’, Β’ και Γ’, καθώς οι και οι Ερασιτέχνες του Ιωνικού. Οι αγώνες  θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 25-26/9.

Οι ομάδες της Α’ Κατηγορίας μαζί με τους Ερασιτέχνες του Ιωνικού κληρώθηκαν μεταξύ τους, ενώ οι Β μαζί με τη Γ’, με γηπεδούχο την πιο αδύναμη βάση κατηγορίας.

Οι φετινοί αγώνες του Κυπέλλου σε όλες τις φάσεις προς τον τελικό θα είναι μονοί.

Οι 5 ομάδες της Γ’ Εθνικής  θα μπουν στην τρίτη φάση του Κυπέλλου.

Αναλυτικά τα ζευγάρια που προέκυψαν από την κληρωτίδα:

 

ΚΛΗΡΩΣΗ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

 

  1. Ερμής Κορυδαλλού- Αετός Κορυδαλλού
  2. Ερ. Ιωνικού- Ηρακλής Νίκαιας
  3. Φαληρικός- ΑΟ Καστέλλας
  4. ΑΕ Θύελλα Αχιλλέα Κορυδαλλού- Δίας Κορυδαλλού
  5. Θύελλα Μοσχάτου- Ήφαιστος
  6. Ίκαρος Καλλιθέας- Χαραυγή
  7. Παννεαπολικός- Αναγέννηση Μοσχάτου
  8. Φίλαθλοι- ΑΕ Μοσχάτου
  9. Αμπελακιακός- Αστυπάλαια Κορυδαλλού
  10. Ατρόμητος Πειραιά- ΑΣ Ποντίων
  11. Νέοι Ευγενείας- Περαμαϊκός
  12. ΑΟ Κορυδαλλός- Αστέρας Κερατσινίου
  13. Νίκη Ρέντη- Παντζιτζιφιακός
  14. Αμφιάλη- Νέοι Δραπετσώνας
  15. Ελλάς Ποντίων- ΑΕ Περάματος
  16.  Σαρωνικός- Χαλκηδόνα
  17. ΑΣ Δραπετσώνας- Δόξα Πειραιά
  18. ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας- Ατρόμητος Κερατσινίου

 

ΚΛΗΡΩΣΗ Β’-Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

 

  1. Προφήτης Ηλίας- Αστέρας Νίκαιας
  2. Πήγασος Αγίου Διονυσίου- Πυθαγόρας
  3. Νέο Ικόνιο- Αστέρια Δραπετσώνας
  4. Ειρήνη 2005- Αργοναύτης
  5. ΑΣ Κωφών- ΑΟ Πειραιάς
  6. ΑΕ Νίκαιας- Πανιώνιο Κερατσινίου
  7. Λέοντες Καμινίων- Ένωση Α. Α. Ρέντη
  8. Κύπρος Κορυδαλλού- Άρης Αμφιάλης
  9. Φοίνικας Αγίας Σοφίας- ΑΟΚ Φαλήρου
  10. Πειραϊκός- Πανφαληρικός
  11. Σαλαμινομάχοι- ΑΟΑΔ

 

Ανακοίνωση

Η Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ ενημερώνει

 Η Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ ενημερώνει ότι η προγραμματισμένη συνάντηση  των εκπροσώπων, των σωματείων που προπονούνται στο γήπεδο ΣΕΦ με μέλη της Ε.Π.Σ.Π. και του ΟΠΑΝ που αρχικά είχε ορισθεί για την Δευτέρα 13/9/2021, κατόπιν αιτήματος των σωματείων,  μετατίθεται για  την Τρίτη 14/9/2021 και ώρα 16.00 στα γραφεία της ένωσης.

Σχετικά Άρθρα