ΕΠΣΔΑ: Τα αποτελέσματα στην Δυτική Αττική. Ο Βύζας με ανατροπή πέρασε από το Πανόραμα και παραμένει πρώτος

Ο Βύζας με ανατροπή πέρασε από το Πανόραμα και παραμένει πρώτος

Ο Βύζας Μεγάρων μετά τις τέσσερις σερί ισοπαλίες ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του το 2022 επανήλθε στις νίκες αν και βρέθηκε πίσω στο σκόρ επικράτησε στο Πανόραμα του σκληροτράχηλου Σκορπιού Φυλής 2-1( Σταύρε-Κωνσταντινίδης) και παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Στην Α΄κατηγορία σημειώθηκαν 26 τέρματα ενώ στην Β΄κατηγορία 21.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(12η αγωνιστική)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ – Δ.Α.Ο ΖΩΦΡΙΑΣ 2-1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΑΠΟ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ 1-2
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ – ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ 4-1
Α.Ο. ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ – ΕΝ.ΠΑΝΑΣΠΡ/ΚΟΥ-ΔΟΞΑ 3-0
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ ΦΥΛΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 1-1
ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ – ΑΣ ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ ΑΣΠ/ΡΓΟΥ 2-1
ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΦΥΛΗΣ – ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ 1-2
ΛΑΜΠΕΡΗ ΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΠΑΟ ΚΟΥΝΤΟΥΡΩΝ ΜΑΝΔΡΑΣ 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ 28
  2. Α.Ο. ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ 27
  3. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΑΓΣ 27
  4. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ 25
  5. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΑΠΟ 24
  6. ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ 23
  7. ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ 23
  8. ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΦΥΛΗΣ 21
  9. ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ 15
  10. ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 14
  11. ΑΣ ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ ΑΣΠ/ΡΓΟ 11
  12. Δ.Α.Ο ΖΩΦΡΙΑΣ 11
  13. ΕΝ.ΠΑΝΑΣΠΡ/ΚΟΥ-ΔΟΞΑ 9
  14. ΠΑΟ ΚΟΥΝΤΟΥΡΩΝ ΜΑΝΔΡΑΣ 6
  15. ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ ΦΥΛΗΣ 2
  16. ΛΑΜΠΕΡΗ ΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 0
    Το σωματείο ‘ΕΝ.ΠΑΝΑΣΠΡ/ΚΟΥ-ΔΟΞΑ ‘ έχει +2 βαθμούς.
    Το σωματείο ‘ΛΑΜΠΕΡΗ ΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ‘ έχει -4 βαθμούς.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ(13η Αγωνιστική)

Δ.Α.Ο ΖΩΦΡΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
ΑΣ ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ ΑΣΠ/ΡΓΟΥ – ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ ΦΥΛΗΣ
ΒΥΖΑΣ – Α.Ο. ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ – ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ – ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΦΥΛΗΣ
ΠΑΟ ΚΟΥΝΤΟΥΡΩΝ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΑΠΟ
ΛΑΜΠΕΡΗ ΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΑΓΣ
ΕΝ.ΠΑΝΑΣΠΡ/ΚΟΥ-ΔΟΞΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(12η αγωνιστική)

ΠΑΝΛΙΟΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. – ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΑΕ ΑΤΤΙΚΗΣ 1-4
Α.Ο. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΣΠΡ. 1-2
ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΑΣ ΔΥΝΑ. ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ 3-3
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ – Α.Π.Σ ΙΚΑΡΟΣ 0-3
ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – ΑΠΣ Ο ΛΕΩΝ 3-1

H ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ 25
  2. ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΑΕ ΑΤΤΙΚΗΣ 25
  3. ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΣΠΡ. 23
  4. ΕΡΜΗΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 22
  5. Α.Π.Σ ΙΚΑΡΟΣ 20
  6. ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 14
  7. ΑΣ ΔΥΝΑ. ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ 11
  8. ΑΠΣ Ο ΛΕΩΝ 10
  9. Α.Ο. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 10
  10. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 9
  11. ΑΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ 6
  12. ΠΑΝΛΙΟΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. 0

Η ΕΠΟΜΕΝΗ(13η Αγωνιστική)

Α.Π.Σ ΙΚΑΡΟΣ – ΕΡΜΗΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ
ΑΠΣ Ο ΛΕΩΝ – Α.Ο. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
ΑΣ ΔΥΝΑ. ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ
ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΑΕ ΑΤΤΙΚΗΣ – ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΠΑΝΛΙΟΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.
Ρεπό: ΑΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ , ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΣΠΡ.

Ρεπορτάζ: ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ

Σχετικά Άρθρα