ΕΠΣΔΑ: Τα αποτελέσματα η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Δυτική Αττική

Εβρεξε γκολ

Στους αγώνες του Σαββατοκύριακου στην Α΄(16η αγωνιστική) και Β΄14η σημειώθηκαν  αρκετά τέρματα. Συγκεκριμένα στην Α΄κατηγορία σημειώθηκαν 28 ενώ στην Β’ 23. Αναλυτικά:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(16η αγωνιστική)

ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΣΠΡ. – ΒΥΖΑΣ MEΓΑΡΩΝ 0-3
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ 3-1
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – Δ.Α.Ο ΖΩΦΡΙΑΣ 3-0
Α.Ο. ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ – ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ 2-2
ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΑΣ ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ ΑΣΠ/ΡΓΟY 0-2
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ – ΠΑΟ ΚΟΥΝΤΟΥΡΩΝ ΜΑΝΔΡΑΣ 5-3
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΑΠΟ – ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ ΦΥΛΗΣ 2-2

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(16η αγωνιστική)

1. ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ 41
2. ΒΥΖΑΣ 39
3. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 39
4. Α.Ο. ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ 29
5. ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 26
6. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΑΠΟ 25
7. Δ.Α.Ο ΖΩΦΡΙΑΣ 25
8. ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 24
9. ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ ΦΥΛΗΣ 17
10. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ 14
11. ΠΑΟ ΚΟΥΝΤΟΥΡΩΝ ΜΑΝΔΡΑΣ 12
12. ΑΣ ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ ΑΣΠ/ΡΓΟΥ 11
13. ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΣΠΡ. 9
14. ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ 3

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΕΠΟΜΕΝΗ(17η αγωνιστική)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΣΠΡ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ Σάββατο 02/02/19 15:00
ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΑΠΟ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ Σάββατο 02/02/19 15:00
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ ΦΥΛΗΣ – ΠΑΟ ΚΟΥΝΤΟΥΡΩΝ ΜΑΝΔΡΑΣ ΔΗΜ. ΣΤΑΔΙΟ ΦΥΛΉΣ Σάββατο 02/02/19 15:00
ΑΣ ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ ΑΣΠ/ΡΓΟ – ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΓΚΟΡΥΤΣΑΣ Κυριακή 03/02/19 15:00
ΒΥΖΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΜΕΓΑΡΩΝ (ΒΥΖΑ) Κυριακή 03/02/19 15:00
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ – Α.Ο. ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ ΜΑΓΟΥΛΑΣ Κυριακή 03/02/19 15:00
Δ.Α.Ο ΖΩΦΡΙΑΣ – ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΑΓΣ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ Κυριακή 03/02/19 15:00

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(14η αγωνιστική)

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ – Α.Π.Σ ΙΚΑΡΟΣ 4-1
ΑΠΣ Ο ΛΕΩΝ – ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΑΕ ΑΤΤΙΚΗΣ 1-6
ΛΑΜΠΕΡΗ ΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΦΥΛΗΣ 1-1
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 3-2
ΠΑΟ ΦΥΛΗΣ – ΑΣ ΔΥΝΑ. ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ 1-1
ΕΡΜΗΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ – ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ 2-0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(14η αγωνιστική)

1. ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ 34
2. ΛΑΜΠΕΡΗ ΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 31
3. ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΦΥΛΗΣ 29
4. ΕΡΜΗΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 28
5. ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 26
6. ΑΠΣ Ο ΛΕΩΝ 22
7. ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ 21
8. ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΑΕ ΑΤΤΙΚΗΣ 14
9. ΑΣ ΔΥΝΑ. ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ 11
10. Α.Π.Σ ΙΚΑΡΟΣ 9
11. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 7
12. ΠΑΟ ΦΥΛΗΣ 1

ΕΠΟΜΕΝΗ(15η αγωνιστική)

ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΑΕ ΑΤΤΙΚΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ Σάββατο 02/02/19 15:00
ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ – ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΕΓΑΡΩΝ Σάββατο 02/02/19 15:00
ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΦΥΛΗΣ – ΑΠΣ Ο ΛΕΩΝ ΓΗΠΕΔΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ Σάββατο 02/02/19 15:00
ΑΣ ΔΥΝΑ. ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ Κυριακή 03/02/19 15:00
Α.Π.Σ ΙΚΑΡΟΣ – ΠΑΟ ΦΥΛΗΣ ΝΕΟΚΤΙΣΤΩΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ Κυριακή 03/02/19 15:00
ΕΡΜΗΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ – ΛΑΜΠΕΡΗ ΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ Κυριακή 03/02/19 15:00

 

Οι γκολτζήδες στην Α’ και Β΄κατηγορία στην Δυτική Αττική

Α’ κατηγορία(16η αγωνιστική)

18 γκολ: Τσιγγόπουλος(Ακράτητος)
11 Καλέμι(Ακράτητος)
10 Κλωνάρης(Βύζας Μεγάρων)
9 Μπαγδάτογλου(Μίμας)
8 Μειμαρίδης(Αστέρας Μαγούλας)
7 Δρίτσας(Βύζας Μεγάρων)
5 Εβερετ(Βύζας), Μπουρτένης(Πανελευσινιακός), Κατσάφαρος( Πανελευσινιακός).

Β΄κατηγορία(14η αγωνιστική)

11 γκολ: Οσμάνη(Λαμπερή Ελευσίνας), Θεοφανίδης(Ερμής), Λέλος(Σκορπιός), Κορδερας(Λέων)
9 Σαχσανίδης(Εθνικός Πανοράματος), Ιακωβίδης(Ερμής).

EΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ

 

Σχετικά Άρθρα