ΕΠΣΔΑ: H κλήρωση κυπέλλου και πρωταθλήματος

 H κλήρωση κυπέλλου και πρωταθλήματος

Στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου στο Δημαρχείο Ελευσίνας πραγματοποιήθηκε η πρώτη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ και η κλήρωση του πρωταθλήματος στην Α΄και Β΄κατηγορία.
Στο κύπελλο δήλωσαν συμμετοχή 21 ομάδες, 14 υποχρεωτικά από την Α’ Κατηγορία, η ομάδα Νέων του Ασπροπύργου, ο Ακράτητος από τη Γ’ Εθνική και πέντε μόνο ομάδες από τη Β’ Κατηγορία.
Δεν δήλωσαν συμμετοχή οι: Αίας Παραλίας, Σκορπιός Φυλής, Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας, Δύναμη Ασπροπύργου, ΑΕ Ζεφυρίου, Αστέρας Άνω Λιοσίων, ΠΑΟ Φυλής, Απόλλων Άνω Λιοσίων και το νεοσύστατο σωματείο Ατρόμητος Ελευσίνας.

ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ:

Ακράτητος-Λέων
Μεγαρικός- Ζωφριά
Μανδραϊκός- Λαμπερή Ελευσίνας
Πυρρίχιος- Βύζας Μεγάρων
Πανελευσινιακός- Απόλλων Ποντίων

Χωρίς αγώνα στην επόμενη φάση πέρασαν οι Αστέρας Μαγούλας, Νέας Πέραμος, Εθνικός Πανοράματος, Νέοι Ασπροπύργου, Ερμής Άνω Λιοσίων, Ηρακλής Ελευσίνας, Ίκαρος Νεοκτίστων, Κριός Ασπροπύργου, Μικρασιατική, Θρασύβουλος και ΠΑΟΚ Μάνδρας.
Οι πρώτοι αγώνες θα γίνουν το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 14-15/9 και οι επαναληπτικοί το μεθεπόμενο 21-22/9.

Η 1η αγωνιστική

(Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ)

Λαμπερή- Βύζας Μεγάρων
Αστέρας Μαγούλας- Ζωφριά
Απόλλων Ποντίων- Νέα Πέραμος
Θρασύβουλος- ΠΑΟΚ Μάνδρας
Μανδραϊκός- Πανελευσινιακός
Ηρακλής Ελευσίνας- Πυρρίχιος
Εθνικός Πανοράματος- Μικρασιατική

 

2η- 15η

Αστέρας Μαγούλας- Λαμπερή Ελευσίνας

Βύζας Μεγάρων- Απόλλων Ποντίων

Ζωφριά- Θρασύβουλος

Νέα Πέραμος- Μανδραϊκός

ΠΑΟΚ Μάνδρας- Ηρακλής Ελευσίνας

Πανελευσινιακός- Εθνικός Πανοράματος

Πυρρίχιος- Μικρασιατική

 

3η- 16η

Λαμπερή Ελευσίνας- Απόλλων Ποντίων

Θρασύβουλος- Αστέρας Μαγούλας

Μανδραϊκός- Βύζας Μεγάρων

Ηρακλής Ελευσίνας- Ζωφριά

Εθνικός Πανοράματος- Νέα Πέραμος

Μικρασιατική- ΠΑΟΚ Μάνδρας

Πυρρίχιος- Πανελευσινιακός

 

4η- 17η 

Θρασύβουλος- Λαμπερή Ελευσίνας

Απόλλων Ποντίων- Μανδραϊκός

Αστέρας Μαγούλας- Ηρακλής Ελευσίνας

Βύζας Μεγάρων- Εθνικός Πανοράματος

Ζωφριά- Μικρασιατική

Νέα Πέραμος- Πυρρίχιος

ΠΑΟΚ Μάνδρας- Πανελευσινιακός

 

5η- 18η

Λαμπερή Ελευσίνας- Μανδραϊκός

Ηρακλής Ελευσίνας- Θρασύβουλος

Εθνικός Πανοράματος- Απόλλων  Ποντίων

Μικρασιατική- Αστέρας Μαγούλας

Πυρρίχιος- Βύζας Μεγάρων

Πανελευσινιακός- Ζωφριά

ΠΑΟΚ Μάνδρας- Νέα Πέραμος

 

6η- 19η

Ηρακλής Ελευσίνας- Λαμπερή Ελευσίνας

Μανδραϊκός- Εθνικός Πανοράματος

Θρασύβουλος- Μικρασιατική

Απόλλων Ποντίων- Πυρρίχιος

Αστέρας Μαγούλας- Πανελευσινιακός

Βύζας Μεγάρων- ΠΑΟΚ Μάνδρας

Ζωφριά- Νέα Πέραμος

 

7η- 20η

Λαμπερή Ελευσίνας- Εθνικός Πανοράματος

Μικρασιατική- Ηρακλής Ελευσίνας

Πυρρίχιος- Μανδραϊκός

Πανελευσινιακός- Θρασύβουλος

ΠΑΟΚ Μάνδρας- Απόλλων  Ποντίων

Νέα Πέραμος- Αστέρας Μαγούλας

Ζωφριά- Βύζας Μεγάρων

 

8η- 21η

Μικρασιατική- Λαμπερή Ελευσίνας

Εθνικός Πανοράματος- Πυρρίχιος

Ηρακλής Ελευσίνας- Πανελευσινιακός

Μανδραϊκός- ΠΑΟΚ Μάνδρας

Θρασύβουλος- Νέα Πέραμος

Απόλλων Ποντίων- Ζωφριά

Αστέρας Μαγούλας- Βύζας Μεγάρων

 

9η- 22η

Λαμπερή Ελευσίνας- Πυρρίχιος

Πανελευσινιακός- Μικρασιατική

ΠΑΟΚ Μάνδρας- Εθνικός Πανοράματος

Νέα Πέραμος- Ηρακλής Ελευσίνας

Ζωφριά- Μανδραϊκός

Βύζας Μεγάρων- Θρασύβουλος

Απόλλων Ποντίων- Αστέρας Μαγούλας

 

10η- 23η

Πανελευσινιακός- Λαμπερή Ελευσίνας

Πυρρίχιος- ΠΑΟΚ Μάνδρας

Μικρασιατική- Νέα Πέραμος

Εθνικός Πανοράματος- Ζωφριά

Ηρακλής Ελευσίνας- Βύζας Μεγάρων

Μανδραϊκός- Αστέρας Μαγούλας

Θρασύβουλος- Απόλλων Ποντίων

 

11η- 24η

Λαμπερή Ελευσίνας- ΠΑΟΚ Μάνδρας

Νέα Πέραμος- Πανελευσινιακός

Ζωφριά- Πυρρίχιος

Βύζας Μεγάρων- Μικρασιατική

Αστέρας Μαγούλας- Εθνικός Πανοράματος

Απόλλων Ποντίων- Ηρακλής Ελευσίνας

Μανδραϊκός- Θρασύβουλος

 

12η- 25η

Νέα Πέραμος- Λαμπερή Ελευσίνας

ΠΑΟΚ Μάνδρας- Ζωφριά

Πανελευσινιακός- Βύζας Μεγάρων

Πυρρίχιος- Αστέρας Μαγούλας

Μικρασιατική- Απόλλων Ποντίων

Εθνικός Πανοράματος- Θρασύβουλος

Ηρακλής Ελευσίνας- Μανδραϊκός

 

13η- 26η

Λαμπερή Ελευσίνας- Ζωφριά

Βύζας Μεγάρων- Νέα Πέραμος

Αστέρας Μαγούλας- ΠΑΟΚ Μάνδρας

Απόλλων Ποντίων- Πανελευσινιακός

Θρασύβουλος- Πυρρίχιος

Μανδραϊκός- Μικρασιατική

Εθνικός Πανοράματος- Ηρακλής Ελευσίνας

 

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(1η αγωνιστική)

Δύναμη Ασπροπύργου- Ατρόμητος Ελευσίνας
ΠΑΟ Φυλής- Λέων
Αστέρας Άνω Λιοσίων- Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας
Αίας Παραλίας- Σκορπιός Φυλής
ΑΕ Ζεφυρίου- Κριός Ασπροπύργου
Μεγαρικός- Ερμής Άνω Λιοσίων
Απόλλων Άνω Λιοσίων- Ίκαρος Νεοκτίστων

 

2η- 15η

ΠΑΟ Φυλής- Δύναμη Ασπροπύργου

Ατρόμητος Ελευσίνας- Αστέρας Άνω Λιοσίων

Λέων- Αίας Παραλίας

Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας- ΑΕ Ζεφυρίου

Σκορπιός Φυλής- Μεγαρικός

Κριός Ασπροπύργου- Απόλλων Άνω Λιοσίων

Ερμής Άνω Λιοσίων- Ίκαρος Νεοκτίστων

 

3η- 16η

Δύναμη Ασπροπύργου- Αστέρας Άνω Λιοσίων

Αίας Παραλίας- ΠΑΟ Φυλής

ΑΕ Ζεφυρίου- Ατρόμητος Ελευσίνας

Μεγαρικός- Λέων

Απόλλων Άνω Λιοσίων- Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας

Ίκαρος Νεοκτίστων- Σκορπιός Φυλής

Ερμής Άνω Λιοσίων- Κριός Ασπροπύργου

 

4η- 17η

Αίας Παραλίας- Δύναμη Ασπροπύργου

Αστέρας Άνω Λιοσίων- ΑΕ Ζεφυρίου

ΠΑΟ Φυλής- Μεγαρικός

Ατρόμητος Ελευσίνας- Απόλλων Άνω Λιοσίων

Λέων- Ίκαρος Νεοκτίστων

Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας- Ερμής Άνω Λιοσίων

Σκορπιός Φυλής- Κριός Ασπροπύργου

 

5η- 18η

Δύναμη Ασπροπύργου- ΑΕ Ζεφυρίου

Μεγαρικός- Αίας  Παραλίας

Απόλλων Άνω Λιοσίων- Αστέρας Άνω Λιοσίων

Ίκαρος Νεοκτίστων- ΠΑΟ Φυλής

Ερμής Άνω Λιοσίων- Ατρόμητος Ελευσίνας

Κριός Ασπροπύργου- Λέων

Σκορπιός Φυλής- Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας

 

6η- 19η

Μεγαρικός- Δύναμη Ασπροπύργου

ΑΕ Ζεφυρίου- Απόλλων Άνω Λιοσίων

Αίας ΠΑραλίας- Ίκαρος Νεοκτίστων

Αστέρας Άνω Λιοσίων- Ερμής Άνω Λιοσίων

ΠΑΟ Φυλής- Κριός Ασπροπύργου

Ατρόμητος Ελευσίνας- Σκορπιός Φυλής

Λέων- Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας

 

7η- 20η

Δύναμη Ασπροπύργου- Απόλλων Άνω Λιοσίων

Ίκαρος Νεοκτίστων- Μεγαρικός

Ερμής Άνω Λιοσίων- ΑΕ Ζεφυρίου

Κριός Ασπροπύργου- Αίας Παραλίας

Σκορπιός Φυλής- Αστέρας Άνω Λιοσίων

Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας- ΠΑΟ Φυλής

Λέων- Ατρόμητος Ελευσίνας

 

8η- 21η

Ίκαρος Νεοκτίστων- Δύναμη Ασπροπύργου

Απόλλων Άνω Λιοσίων- Ερμής Άνω Λιοσίων

Μεγαρικός- Κριός Ασπροπύργου

ΑΕ Ζεφυρίου- Σκορπιός Φυλής

Αίας Παραλίας- Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας

Αστέρας Άνω Λιοσίων- Λέων

ΠΑΟ Φυλής- Ατρόμητος Ελευσίνας

 

9η- 22η

Δύναμη Ασπροπύργου- Ερμής Άνω Λιοσίων

Κριός Ασπροπύργου- Ίκαρος Νεοκτίστων

Σκορπιός Φυλής- Απόλλων Άνω Λιοσίων

Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας- Μεγαρικός

Λέων- ΑΕ Ζεφυρίου

Ατρόμητος Ελευσίνας- Αίας Παραλίας

Αστέρας Άνω Λιοσίων- ΠΑΟ Φυλής

 

10η- 23η

Κριός Ασπροπύργου- Δύναμη Ασπροπύργου

Ερμής Άνω Λιοσίων- Σκορπιός Φυλής

‘Ικαρος Νεοκτίστων- Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας

Απόλλων Άνω Λιοσίων- Λέων

Μεγαρικός- Ατρόμητος Ελευσίνας

ΑΕ Ζεφυρίου- ΠΑΟ Φυλής

Αίας Παραλίας- Αστέρας Άνω Λιοσίων

 

11η-24η

Δύναμη Ασπρoύργου.-Σκορπιός Φυλής

Άγ. Ανάργυροι Ελευσίνας.-Κριός Ασπροπύργου

Λέων-Ερμής Άνω Λιοσίων

Ατρόμητος Ελευσίνας -Ίκαρος Νεοκτίστων

ΠΑΟ Φυλής-Απόλλων Άνω Λιοσίων

Αστέρας Άνω Λιοσίων-Μεγαρικός

ΑΕ Ζεφυρίου-Αίας Παραλίας

 

12η-25η

Άγ. Ανάργυροι Ελευσίνας-Δύναμη Ασπροπύργου

Σκορπιός Φυλής-Λέων

Κριός Ασπρόπυργος-Ατρόμητος Ελευσίνας

Ερμής Άνω Λιοσίων-ΠΑΟ Φυλής

Ίκαρος Νεοκτίστων-Αστέρας Άνω Λιοσίων

Απόλλων Άνω Λιοσίων-Αίας Παραλίας

Μεγαρικός-ΑΕ Ζεφυρίου

 

13η- 26η

Δύναμη Ασπροπύργου -Λέων

Ατρόμητος Ελευσίνας- Άγ. Ανάργυροι Ελευσίνας

ΠΑΟ Φυλής-Σκορπιός Φυλής

Αστέρας Άνω Λιοσίων-Κριός Ασπροπύργου

Αίας Παραλίας Ασπροπύργου-Ερμής Άνω Λιοσίων

ΑΕ Ζεφυρίου-Ίκαρος Νεοκτίστων

Απόλλων Άνω Λιοσίων-Μεγαρικός

Οι αγώνες  στην Α’ και Β’ κατηγορία θα ξεκινήσουν  28-29/9.

Ρεπορτάζ-Φωτό: ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ

Σχετικά Άρθρα