-

Ο Νεοπεντελικός 3-0 τον Αστέρα Εξαρχείων

11-11-17 21:11

Επιστροφή στις νίκες ο Νεοπεντελικός ,αφού επικράτησε 3-0 του Αστέρα Εξαρχείων σε αγώνα για τον 2ο όμιλο της Γ΄κατηγορίας 6η αγωνιστική και πλέον περιμένει το αποτέλεσμα του Ερμή Ηρακλείου για να δει αν θα επιστρέψει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα .

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε ισόπαλες τις δύο ομάδες αφού τόσο οι ευκαιρίες της ομάδας της Πεντέλης , όσο και το δοκάρι της ομάδας του Αστέρα δεν ήταν αρκετά για να δώσουν το προβάδισμα σε έναν από τους δύο . Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο αποφασισμένοι .

Το 1-0 σημείωσε ο Στέφανος Τσώνης στο 55’, δύο λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι . Αυτό ήταν το έκτο τέρμα του μέσου της Πεντέλης την φετινή χρόνια. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 58 ΄ ο Τριανταφύλλου πήδηξε ψηλότερα από όλους και με κεφαλιά έκανε το 2-0 . Το τελευταίο τέρμα σημείωσε ο Καρύδης στο 72 ΄κλειδώνοντας με αυτόν τον τρόπο το τρίποντο για την ομάδα του .

Ο Νεοπεντελικός την επόμενη αγωνιστική φιλοξενείται από τον Άτλα Κυψέλης , ενώ ο Αστέρας Εξαρχείων αντιμετωπίζει εντός την Α.Ο Κωφών .

Διαιτήτευσε ο  ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι.Βοηθοί: ΚΟΝΙΣΠΟΛΙΑΤΗΣ Ν., ΧΡΗΣΤΟΥ Σ.

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ:   ΝΙΚΟΛΑΟΥ , ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ , ΣΤΑΠΠΑΣ , ΦΙΛΙΠΠΗΣ ( 73’ ΜΠΟΥΛΟΥΚΟΣ ) , ΣΑΓΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ , ΓΑΓΑΚΑΣ , ΤΣΑΚΑΛΟΣ , ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ , ΛΥΜΠΟΥΣΗΣ ( 81 ' ΜΑΡΟΥΛΙΔΗΣ Ν.) , ΜΑΡΟΥΛΙΔΗΣ Π .( 53΄ ΚΑΡΥΔΗΣ) , ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ( 53΄ΤΣΩΝΗΣ ).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΓΚΙΝΗΣ , ΠΥΛΑΡΙΝΟΣ, ΚΡΟΚΟΣ , ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ , ΖΕΡΒΑΣ , ΜΑΚΟΣ , ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ , ΝΑΤΣΗΣ , ΖΕΝΕΛΙ , ΤΣΕΚΟΣ Οι αλλαγές : MOTΣΚΑ , ΜΠΑΡΙΚΟΣ , ΤΣΕΣΜΕΛΙΔΑΚΗΣ , ΧΙΝΟΣ .